Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Partea IV - Adevarul despre Religii si despre cine a scris cu adevarat Biblia

In jos

Partea IV - Adevarul despre Religii si despre cine a scris cu adevarat Biblia Empty Partea IV - Adevarul despre Religii si despre cine a scris cu adevarat Biblia

Mesaj  Alex F Vin Noi 02, 2012 4:03 am

Mai bine să-i facem să creadă intr-un basm cu Iisus, păcălindu-i că după o singură viaţă trăită pe pămant, Dumnezeu va decide dacă se duc in rai sau in iad. I-am convins deja că noi, oamenii in robe negre, ştim mai bine ce doreşte Dumnezeu de la ei şi că orice formă de cunoaştere ezoterică este demoniacă. Altceva? Mda, ar trebui să fim atenţi cu acea energie sexuală, forţa creatoare din om. Trebuie să inchidem acest izvor de energie; in caz contrar, sursa lor de putere nu va dispărea. in această direcţie, cunoaştem pe cineva cum nu se poate mai potrivit pentru această sarcină: pe Augustin. Hei, Augustine, treci in biroul nostru. La fel ca mulţi alţi eroi timpurii ai Bisericii, Sfantul Augustin din Hippo era originar din Africa de Nord. in prima parte a vieţii nu se mai sătura de sex, dar după convertirea sa la creştinism la varsta de 31 de ani opiniile sale s-au schimbat radical şi el a stabilit că sexul este ceva oribil. Cred că ştiţi cat de dificili sunt fumătorii cand se lasă de fumat. Augustin nu a mai permis nici unei femei să intre in casa sa neansoţită, nici măcar propriei lui surori. Din păcate, nu i-a venit in minte nici un alt mijloc de a face copii, aşa că nu a putut interzice complet sexul, de teamă să nu dispară intreaga rasă. A insistat totuşi ca nimeni să nu se bucure de el. Vă asigur că acest lucru este imposibil. Iată care era viziunea Sfantului Augustin despre sexualitate: Soţi, iubiţi-vă soţiile, dar intr-un mod cast. Nu insistaţi asupra lucrării trupeşti decat in măsura in care acest lucru este necesar pentru procrearea copiilor. De vreme ce copiii nu pot fi concepuţi in nici un alt fel, va trebui să vă coboraţi asupra lui impotriva voinţei voastre, căci el a fost pedeapsa lui Adam?. Aşa s-a ajuns la impunerea celibatului preoţesc de către papa Grigorie VII in anul 1074. Da, motivul pentru care preoţii catolici din epoca noastră sunt nevoiţi să practice celibatul se datorează deciziei unui singur om, care a trăit acum o mie de ani; din cauza lui, un număr nesfarşit de copii abuzaţi de bieţii preoţi frustraţi şi confuzi au fost nevoiţi să suporte consecinţele. Augustin a fost primul care a făcut legătura intre sex şi păcatul originar, acel concept potrivit căruia ne naştem cu toţii din start păcătoşi, din cauza legăturii noastre de rudenie cu Adam şi cu Eva. Legenda creştină susţine că singura fiinţă care s-a născut vreodată fără de păcat a fost Iisus, intrucat a fost conceput printr-o naştere imaculată. Ce putem spune insă despre mama lui? Cu siguranţă, ea trebuie să fi fost supusă păcatului originar, şi este imposibil să nu-i fi transmis şi lui ceva din acest păcat strămoşesc. In cele din urmă, Biserica Romană a sesizat contradicţia şi a decretat că şi Maria s-a născut fără de păcat, dintr-o fecioară. Bine, dar mama ei? Se afla ea sub incidenţa păcatului originar? Dacă da, cu siguranţă trebuie să-i fi transmis o parte din acesta. Doamne, opriţi-mă inainte să o iau razna! Numai prostii! Şi totuşi, ele au permis controlul şi manipularea a miliarde de oameni, prin implementarea crezului creştin, bazat pe teamă, vinovăţie şi violenţă, adanc in subconştientul colectiv. De fapt, şi eu cred in păcatul original. Cateva din păcatele mele au fost cat se poate de originale. Dacă tot păcătuiţi, incercaţi să o faceţi cat mai original cu putinţă. Acesta este sfatul meu!Nivelul fizic, cel emoţional, cel mental şi cel spiritual al fiinţei noastre sunt conectate intre ele prin vortexuri energetice numite chakra-e (cuvant sanscrit care inseamnă roată de lumină). Aceste chakra-e fac ca dezechilibrul de pe un nivel să le afecteze şi pe celelalte (vezi Figura 18). De pildă, atunci cand suntem foarte stresaţi din punct de vedere emoţional, primul lucru care ni se intamplă este că nu mai gandim bine. Altfel spus, dezechilibrul se transmite de pe nivelul emoţional pe cel mental. Dacă nu este corectat, dezechilibrul sfarşeşte prin a fi transmis corpului fizic, conducand la boală sau disconfort. Aceste dezechilibre emoţionale se manifestă la nivelul corpului fizic sub forma unor reacţii chimice. Acesta este nivelul pe care incearcă să-l trateze medicina oficială (altfel spus, companiile transnaţionale farmaceutice), cu costuri incredibile, atat in bani, cat şi ca efecte pe termen lung asupra corpului. Ei tratează simptomele, nu cauzele, căci marea majoritate a doctorilor sunt atat de in-doctor-inaţi incat nu au nici cea mai vagă idee despre felul in care funcţionează corpul şi fiinţa umană. in schimb, cei care se ascund in spatele companiilor transnaţionale farmaceutice ştiu foarte bine aceste lucruri, făcand tot ce le stă in puteri pentru a suprima metodele de vindecare alternative care tratează cauzele, şi nu simptomele.Chakra-ele absorb energie in campul conştiinţei noastre. Atunci cand funcţionează la capacitate, noi absorbim o cantitate uriaşă de energie, indeosebi prin chakra situată la baza coloanei vertebrale. De aici, ea urcă de-a lungul coloanei, trecand prin celelalte chakra-e principale (şapte cu totul), pană la chakra din creştetul capului. Am explicat in detaliu acest mecanism in celelalte cărţi ale mele, precum Eu sunt eu; eu sunt liber. Din motive pe care le voi explica intr-un capitol ulterior, cu cat absorbim mai multă energie in campul nostru de conştiinţă, cu atat mai mare devine puterea noastră de a crea şi de a ne controla propriul destin. De aceea, este absolut vital ca cei interesaţi să ne domine să descopere căi precise de limitare a energiei astfel absorbite. Aici intervine manipularea sexului. Cele trei chakra-e inferioare sunt: chakra rădăcinii, cea sexuală, situată chiar deasupra ei, şi cea a plexului solar, asociată cu emoţiile noastre. Aceasta este chakra care ne dă dureri de stomac atunci cand suntem nervoşi sau stresaţi. Ceea ce urmăreşte atitudinea creştină şi morală este să inchidă chakra rădăcinii şi să arunce in aer puţina energie care mai ajunge la chakra sexuală şi la cea a emoţiilor, din cauza vinovăţiei şi fricii care au ajuns să fie asociate cu acest subiect (al sexului). Din cauza acestui blocaj, intregul camp energetic/de conştiinţă uman este afectat. Marea majoritate a clericilor creştini nu cunosc aceste lucruri, dar cei care au controlat de la bun inceput creştinismul şi Biserica Romană le ştiu foarte bine, căci deţin cunoştinţele ezoterice refuzate restului populaţiei. Generaţie după generaţie, oamenii au fost condiţionaţi să adopte viziunea creştină asupra sexualităţii, condiţionandu-şi apoi mai departe copiii. in realitate, sexul este ceva minunat. El trebuie savurat, nu respins. Capacitatea de a-ţi exprima iubirea pentru o altă fiinţă la nivel fizic este un dar sublim care ne-a fost făcut nouă, oamenilor. Nu contează in ce fel se exprimă sexualitatea dumneavoastră. Iubirea este iubire. Exprimaţi-o deschis. Dacă Augustin sau papa vor să şi-o innoade, treaba lor. Fiecare cu a lui, atat timp cat nu-mi spun mie cum să-mi trăiesc viaţa!
Figura 18
Chakra coronară
Chakra celui de-al treilea ochi
Chakra gatului
Chakra inimii
Chakra plexului solar
Chakra sacrală
Chakra rădăcinii
Sistemul chakra-elor umane care permit inter-penetrarea nivelelor noastre de conştiinţă. Atunci cand sunt deschise, noi ne aflăm in legătură cu cosmosul şi putem extrage de aici cantităţi nelimitate de energie. Dacă sunt inchise, suntem deconectaţi de cosmos şi nu putem opera decat cu o fracţiune din potenţialul nostru mental, emoţional, fizic şi spiritual.Orientalii, asiaticii şi chinezii au păstrat de mii de ani cunoaşterea puterii energiei sexuale. In Occident, această cunoaştere a fost practicată numai in societăţile secrete şi in ritualurile satanice. Aşa cum am spus deja de atatea ori, o energie nu este altceva decat o energie neutră; ea poate fi folosită atat pentru a face bine cat şi pentru a distruge. In religiile orientale, trezirea conştientă şi stimularea energiei sexuale este cunoscută sub numele de Tantra. Pe bună dreptate, actul sexual este privit ca o formă de echilibrare şi fuziune a energiei masculine (yang) cu cea feminină (yin). Scopul actelor amoroase tantrice constă in stimularea energiei sexuale de la baza coloanei vertebrale, cunoscută şi ca energia kundalini. Aceasta este simbolizată ca un şarpe incolăcit care se trezeşte, iar adepţii tantrici işi controlează şi işi amană orgasmul cu scopul de a transforma energia kundalini din forma sa originală (ching) intr-o energie superioară (chai), iar apoi in expresia sa cea mai inaltă (shen). Procedeul constă in ridicarea energiei de-a lungul coloanei vertebrale şi coborarea ei din nou, pană cand adeptul reuşeşte să se pună la unison cu intregul cosmos. Pană la sfarşitul acestei cărţi veţi inţelege importanţa acestui procedeu şi baza sa ştiinţifică. Cand energia kundalini explodează in campul energetic al omului, aşa cum s-a intamplat in cazul meu intre anii 1990-1991, este posibil ca ea să dea peste cap echilibrul său mental, emoţional şi spiritual, uneori chiar fizic, dacă omul respectiv nu ştie să ai controleze puterea. Procesul de stimulare a energiei kundalini este descris ca aprinderea focului interior. In cazul meu nu s-a aprins un foc, ci a fost o explozie nucleară! Scopul Tantrei este de a realiza in mod controlat acest proces, dar sunt cazuri in care procesul necontrolat oferă experienţe mult mai intense, deopotrivă extreme şi iluminatorii. După trezirea lui kundalini, omul capătă acces la o energie nelimitată şi extrem de puternică, cu ajutorul căreia poate crea orice doreşte. Sataniştii folosesc sexul ca parte integrantă din ritualurile lor, dar utilizează această forţă creatoare uriaşă in scopuri oribile.
Alex F
Alex F
Owner Fondator
Owner Fondator

Mesaje : 195
Data de inscriere : 05/08/2010
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti

https://toataromania.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum